Sleva:
0 Kč
Celková cena:
0 Kč
Do dopravy ZDARMA zbývá: 1 000 Kč
Eko drogerie
Eko lahve na pití
Eko termosky
Filtrace vody
Knihy o zdraví
Léčivé konopí
Nádobí z bambusu a slupek
Nádoby a dózy na jídlo
Obaly a tašky na svačinu
Ochrana ptáků před nárazy
Odvykání kouření
Příroda a zahrada
PŘÍRODNÍ KOSMETIKA
Pro domácí mazlíčky
Pytlíky a tašky na nakupování
SOLÁRNÍ ENERGIE
Úklidové pomůcky
Úprava vzduchu
ÚSPORA VODY
ÚSPORA ELEKTŘINY
ÚSPORA TEPLA
Zdravá výživa
VÝPRODEJ
Podle výrobce

Přihlašte se k odběru novinek a slevových akcí

APILAK lak na dřevo do interiéru s včelím voskem
APILAK lak na dřevo do interiéru s včelím voskem

APILAK lak na dřevo do interiéru s včelím voskem

Lak na dřevo do interiéru

bezbarvý hedvábně matový lak
udržuje dřevo zdravé a elastické
zabraňuje vysýchání

Celková cena: 439 Kč

Dostupnost: SKLADEM

KOUPIT

Výrobce:Attis

Záruka:24 měsíců

Kód:ZA-ALNDSVV

Z přírodního materiáluBiologicky rozložitelnýStop chemiiZdravotně nezávadnýNetoxický výrobekCertifikovaný výrobekEU výrobek
Popis produktu

Bezbarvý hedvábně matový lak vyráběný dle unikátních receptur starých mistrů.

Používá se k vnitřním nátěrům nábytku do obývacích, dětských pokojů a ložnic, dřevěných hraček, dveří, obkladů, podlah a také konstrukčních prvků krovů.

Velmi vhodný pro vnitřní povrchovou úpravu dřevěných roubených staveb. Obsahuje včelí vosk, balzamický terpentýn a přírodní oleje rostlinného původu. Zvýrazňuje barvu a strukturu dřeva, s časem povrchově upravené dřevo nádherně patinuje dozlatova.

Oleje a vosky vsakují hluboko do dřeva, udržují dřevo zdravé a elastické a zabraňují vysýchání. Umožňují odpařování vlhkosti a tím zabraňují možnému kroucení dřeva.

Nanáší se štětcem, válečkem nebo stříkáním v jedné tenké vrstvě v takovém množství, které je povrch schopen absorbovat. Přebytky laku je možno setřít bavlněným hadříkem. Po zaschnutí se vyleští do pololesku. Apilak vyniká vysokou vydatností - malá plechovka (0.7 l) stačí na 18m2.

Výtah z technického listu:

Popis:

Lak na dřevo s včelím voskem pro ochranu veškerých výrobků ze dřeva. Bezbarvý nátěr na dřevo, který v jednom výrobku jedinečným způsobem spojuje výhody přírodních olejů a včelího vosku. Aplikaci Apilaku vznikne povrch s přírodním voskovým vzhledem, který lze vyleštit do sametového lesku příjemného na omak. Zvýrazňuje strukturu dřeva , má dobrou odolnost vůči vodě. Natřený povrch dřeva je nenáchylný k zašpinění, odpuzuje vodu, je odolný proti oděru a příjemný na dotyk. Apilak vyniká jednoduchým použitím, neprovádí se základní nátěr ani mezibroušení, neodprýskává, nepraská a neodlupuje se.

Odolný vůči vínu, pivu, cole, kávě, čaji, ovocné šťávě, mléku a vodě podle DIN 68861-1A – žádné skvrny od vody. Uschlý nátěr je nezávadný pro lidi, zvířata a rostliny (odolný vůči slinám a potu podle DIN 53160, vhodný pro dětské hračky podle EN 71.3).

Oblasti použití:

Ideální pro veškeré dřevěné podlahy z měkého i tvrdého dřeva, z OSB desek a korku. Velmi vhodný pro nátěry nábytku, dveří, schodišť a ostatních dřevěných konstrukcí v interiéru: obkladů, podhledů, konstrukčních prků krovů.

Vydatnost: cca 14 m2 / 0,7 l

Příprava povrchu: Povrch dřeva musí být suchý a čistý a nesmí být vystavěn mrazu. Vlhkost dřeva max 15%. Dřevo se postupně brousí zrnitosti 150 – 180, dobroušení zrnitosti 300 – 360.

Nanášení: Před a v průběhu nanášení obsah nádoby promíchávejte. Natírání se provádí štětcem, stříkáním, válečkováním. Neředí se. Nanášejte v jedné tenké vrstvě v takovém množství, které je schopen povrch absorbovat. Případný přebytek nevsáknuté nátěrové látky odstraňte – setřete bavlněným hadříkem. Doporučujeme zahřát ve vodní lázni na cca 40º C, díky lepší viskozitě Apilak penetruje do hloubky 2-4 mm. Po zaschnutí vyleštěte jemným kartáčem, leštícím hadrem nebo leštícím strojem, aby vznikla plocha se sametovým leskem a příjemným omakem. Stačí pouze 1 nátěr.

Doba schnutí: 4 - 12 hod. při normální teplotě 20°C a 50% relatívní vlhkosti. Údržba nátěru: K mytí zašpiněných míst používejte mýdlový roztok. Připadné silně zašpiněná místa můžete přebrousit jemným brusným papírem a opětovně natřít Apilakem. Kraje přebroušeného místa rozleštite hadříkem tak, že nebude vidět rozdíl mezi povrchem opravené plochy a původním nátěrem. Upozornění/rady: Apilak zesiluje přírodní barevný odstín dřeva (trvale mokrý efekt). Z časem natřená plocha patinuje do krásného medově zlatého odstínu. U korkových povrchů, které mají zvlášť vysokou savost, je třeba pečlivě setřít případné přebytky a je třeba počítat s delší dobou schnutí (cca 24 hod). Dodatečným nátěrem Apilakem možno s velmi dobrým efektem oživit povrchy natřené tenkovrstvou lazurou na dřevo typu Luxol. Velmi dobře se osvědčilo ošetření starého lakovaného nábytku. Apilak zaretušuje praskliny a odstínové odlišnosti. Vyššího stupně lesku možno docílit přimícháním dalšího výrobku Vosku pro ošetření dřeva. Na podlahy se doporučuje použít nátěr Apilaku a následné převoskování pastou ze včelího vosku Villa Nova.

Složení: včelí vosk, balzamický terpentýn, lněný olej

Plechovka: 0,7 l
Doprava zdarma CZ
Odber novinek