Potřebujete poradit? Zavolejte na 732 258 567, nebo napište na obchod@ecoprodukty.cz
E-shop pro zelenou domácnost a zdravý udržitelný životní styl
Už se známe?
Už se známe?
PŘIHLÁŠENÍ
REGISTRACE
Košík je
prázdný :(
rCUP Kelímek na kávu Cream and Green 340mlrCUP Kelímek na kávu Cream and Green 340mlrCUP Kelímek na kávu Cream and Green 340mlrCUP Kelímek na kávu Cream and Green 340mlrCUP Kelímek na kávu Cream and Green 340ml
Doporučujeme

rCUP Kelímek na kávu Cream and Green 340ml

VýrobcerCUP

Opakovaně použitelný kelímek na kávu vyrobený z recyklovaných jednorázových papírových kelímků

 • neteče, nepálí v ruce a udržuje nápoje déle teplé nebo studené
 • snadno se otevírá a zavírá jednou rukou
 • při pití z něj nemusíte srkat kávu malou dírkou
Varianta:
NA VYŽÁDÁNÍ
368 Kč
Benefity tohoto produktu
Klikněte na ikony a dozvíte
se více o daném příznaku
ROZLOŽITELNÉ V PŘÍRODĚ OPAKOVANÉ POUŽITÍ ÚSPORNÝ PRODUKT VYROBENO ZE ŠETRNÝCH MATERIÁLŮ SNADNÁ RECYKLACE ZDRAVOTNĚ NEZÁVADNÝ NETESTOVÁNO NA ZVÍŘATECH VHODNÉ PRO VEGANY FAIR TRADE PRODUKT VYROBENO V EVROPSKÉ UNII
VýrobcerCUP
NavrženoVelká Británie Velká Británie
VyrobenoČína Čína
Kódrcupcg
Záruka24 měsíců
Popis produktu
O značce produktu

 • 100% těsnění
 • Odolný a s dlouhou životností
 • Uzavíratelný jednou rukou
 • Udržuje nápoj teplý nebo studený
 • Pohodlně se drží, i když je nápoj velmi horký
 • Umožňuje skutečné vychutnání si nápoje jako z oblíbeného hrnku

rCUP je první opakovaně použitelný kelímek na kávu vyrobený z recyklovaných jednorázových papírových kelímků. Byl vyvinut ve Velké Británii týmem expertů, jejichž krédem je, že nic není správně recyklováno, dokud se to znovu nepoužije. Hlavním cílem je využití mnoha tun jednorázových kelímků, které jsou každý den vyhazovány po pár minutách použití. Dalším krokem pak vylepšit funkčnost existujících opakovaně použitelných kelímků na kávu.

PROČ POUŽÍVAT OPAKOVANĚ POUŽITELNÝ KELÍMEK?

1. Lepší pro svět - je vyroben z použitých jednorázových papírových kelímků na kávu. Výzkumy ukazují, že každý člověk průměrně použije 350 papírových kelímků. rCUP navíc vydrží nejméně 10 let a pak lze opět recyklovat.

2. Kelímek, který je recyklovaný i recyklovatelný - Jiné opakovaně použitelné kelímky jsou obvykle jen recyklovatelné. K výrobě kelímku rCUP byly použity již použité jednorázové kelímky a přesto je i nadále plně recyklovatelný.

3. Otevírání jednou rukou - má snadné a praktické otevírání i zavírání, ke kterému stačí jen jedna ruka. Stačí jen jedno zmáčknutí víčka. Perfektní na cesty!

4. 100% těsnění - Funkčnost především - Díky 100% těsnění je konec politým tričkům a kalhotám při dobíhání autobusu nebo mokrým baťohům a taškám na cestách.

5. Kávu si při srkání dírkou nevychutnáte - unikátní řešení pití nápoje po celém obvodu víčka, které věrně simuluje pití z klasického hrnku.

6. To nejlepší pro milovníky kávy - Cítit aroma kávy je prý 90% procent požitku z kvalitní čerstvě namleté kávy. Důmyslný design vám totiž umožní otevřít šálek a pít, jako byste pili ze svého oblíbeného hrnečku.

Specifikace:
 • Obsah: 340 ml
 • Výška: 168 mm s víčkem, 144 mm bez víčka
 • Průměr dna: 64 mm
 • Průměr víčka: 84 mm

NEČASTĚJŠÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI:

Jaká je velikost kelímku rCUP?

Obsah 340 ml. Výška 168 mm s víčkem a 144 mm bez víčka . Průměr dna je 64 mm a průměr víčka je 84 mm, takže skvěle padne do držáku auta a pasuje i do většiny přístrojů na kávu v kavárnách.

Jak velká část rCUPu je vyroben z použitých kelímků?

V současnosti je komerčně nemožné vyrobit recyklovaný polymer, který je vhodný pro styk s potravinami, proto je z použitých kelímků vyrobena pouze vnější vrstva rCUPu, což představuje cca 40% podíl. Ve spolupráci s partnery se tento podíl snažíme navýšit. S rCUP kelímkem jsme v první fázi, tedy na startu!

rCUP je stále převážně plastový a plast je přece pro životní prostředí špatný, ne?

Naštěstí si všichni velmi dobře uvědomujeme vliv, který může mít plast na životní prostředí, když je používán nezodpovědně. Jinak je ale plast skvělý materiál, který má v dnešní společnosti klíčovou roli. Může být mnohokrát recyklován a znovu a znovu používán, teoreticky stejně jako sklo. Problém nastává, když plast skončí na skládce nebo v přírodě. Jednorázové použití plastů je zbytečné a plast často končí jako nevyužitý odpad. Musíme tedy přejít na odolné, dlouhodobě použitelné plastové výrobky, které lze znovu a znovu recyklovat.

Jak mohu recyklovat můj rCUP po skončení jeho životnosti?

Snažíme se o maximální prodloužení životnosti vašeho rCUPu. Pokud po letech těsnění degraduje, vyměníme vám těsnění za nové. Pokud selže mechanismus víčka, i to je snadno řešitelné pouhou výměnou víčka. Pokud však váš kelímek opravdu doslouží, můžete je snadno vyhodit do žlutého plastového kontejneru. Všechna recyklační zařízení akceptují a zpracovávají polypropylen, což je také důvod, proč jsme jej použili i v kelímku rCUP. Malá pružina z nerezové oceli v mechanismu kelímku se zachycuje v procesu třídění a recykluje se odděleně.

Jak se nejlépe starat o můj rCUP, aby co nejdéle vydržel?

Snažte se umýt váš rCUP po každém použití. To je vše, co musíte udělat. Pokud kelímek potřebujete pořádně vymýt, můžete jej umístit do horního patra myčky nádobí.

Je kelímek náchylný na skvrny?

Na povrchu většiny plastů se mohou vytvořit skvrny, zejména pokud je v myčce umístíte vedle mastného nádobí, nebo pokud uvnitř kelímku necháte zbytky čaje po delší dobu. Pokud k tomuto dojde, smíchejte lžičku sody a vodu a nechte v kelímku 20 minut působit. Poté důkladně opláchněte.

NÁVOD A PÉČE:

Zmáčknutím otevřete, zmáčknutím zavřete. Když víčko zmáčknete do dolní pozice, je kelímek otevřený. Pokud je víčko nahoře, je kelímek naopak uzavřený. Jako pomůcku můžete použít to, že když uvidíte tenkou risku na vnitřní straně víčka, je kelímek otevřen.

Neplňte kelímek nad rysku. Chcete-li zabránit protečení nápoje po uzavření víčka, neplňte kelímek nad vyznačenou rysku na vnitřní straně kelímku.

Horký nápoj nad 65°C může díky páře způsobit podtlak uvnitř kelímku. Pokud vám víčko při otevírání nejde snadno zmáčknout, povolte víčko mírným otočením, aby se snížil tlak uvnitř kelímku. Nesnažte se víčko mačkat silou, mohlo by dojít k vystříknutí nápoje nebo páry!

Snadno omyvatelný. Lze mýt v horním patře myčky. rCUP je vodotěsný pouze tehdy, pokud je těsnění a zavírací mechanismus udržován v čistotě. Doporučujeme proto kelímek po každém použití důkladně vypláchnout a vymýt. Neneseme odpovědnost za špatné těsnění kelímku způsobenou cizími předměty nebo kousky zaschlých nečistot v těsnění nebo zavíracím mechanismu. NIKDY nepoužívejte v mikrovlnce!

Je to jen začátek:

Stále nejsme s kelímkem rCUP 100% spokojení. Protože vnější část kelímku musí být bezpečná pro styk s potravinami, 60% rCUP je stále vyrobeno z nového plastu. Je tak o 40% lepší, než ostatní opakovaně použitelné kelímky na trhu, ale stále to není dost! Snažíme se ve spolupráci s partnery na recyklaci tento podíl v následujících měsících navýšit. Doufáme, že v horizontu 12-14 měsíců bude rCUP prvním kelímkem vyrobený ze 100% recyklovaných použitých kávových kelímků!
Odběr novinek
Přihlásit se k odběru novinek
Novinky rozesíláme max. 2x měsíčně a najdete v nich spoustu zajímavostí, novinek a akcí ze světa ECOproduktů.

Certifikáty našich produktů

CPKBDIHEcocertCHARTE COSMEBIO BIONaTrueNSFUSDA ORGANICFSCHCSRPSOECO CONTROLBIOVeganCHARTE COSMEBIO ECOAllergy UKCruelty freeGOTSB CorporationIFRAICEASoil AssociationÖko-Tex Standard 100ECO GARANTIECruelty free and VeganEcolabelCSEClimate NeutralNCSNCPStop Climate ChangeFair for lifeFAIRSTABSI KitemarkV-LabelceOK BiobasedCPK BioWRAS ApprovalEnergy Saving TrustCZ hygienický ATEST dle vyhlášky č. 409/2005 SK hygienický ATEST dle vyhlášky č. 355/2007