Sleva:
0 Kč
Celková cena:
0 Kč
Do dopravy ZDARMA zbývá: 1 000 Kč
Tajemství složení kosmetiky
Eko DROGERIE a úklid
Eko lahve a termosky
Konopí a zdravá výživa
KOSMETIKA a osobní hygiena
Nádobí a stolování
Nádoby a obaly na potraviny
Příroda a zahrada
Pro maminky, děti a miminka
SOLÁRNÍ ENERGIE
Úprava vzduchu
ÚSPORA VODY
ÚSPORA ELEKTŘINY
ÚSPORA TEPLA
Textil a móda
VÝPRODEJ
Podle výrobce

Přihlašte se k odběru novinek a slevových akcí

LEAPING BUNNY

bunny

Mezinárodně uznávané logo se skákajícím zajícem poskytuje záruku, že produkty ani jednotlivé složky ve všech fázích výrobku nebyly testovány na zvířatech.

V březnu 2013 však v celé EU vešel v platnost zákaz zkoušek kosmetických přípravků na zvířatech. Z toho vyplývá, že by to měl dodržovat celý evropský kosmetický průmysl. Avšak tento zákaz má jeden háček. Jiná zákonná ustanovení EU ustanovují, že nově syntetizované chemikálie podléhají přihlašovací povinnosti. Než může být tedy nová ingredience využita v kosmetických přípravcích, má se nejprve prokázat její nezávadnost. Podklady k tomu se ale získávají hlavně z výsledků pokusů na zvířatech. Přitom zbytečně trpí miliony pokusných zvířat – králíčků, křečků, potkanů či dalších.

Umělé chemikálie, jež obsahuje nejen konvenční kosmetika, ale i mnohá pseudo-přírodní, byly zjevně testovány na zvířatech. Jestliže tedy jakýkoli z výrobců chemické kosmetiky prohlašuje, že je „proti pokusům na zvířatech“, lze to většinou brát jako klamavé prohlášení. Pokud je v INCI uveden např. některý z parabenů, je jisté, že vedlejší účinky těchto konzervantů byly testovány na zvířatech

Chceme-li mít jistotu, že žádná z užitých ingrediencí nebyla testována na zvířatech, musíme se orientovat na výrobce ověřené přírodní kosmetiky, kteří zásadně nepoužívají syntetické umělé sloučeniny. Přirozené suroviny totiž nemusí být testovány na zvířatech, neboť se užívají po staletí, a tudíž jsou dokonale ozkoušeny.

Více informací o certifikátu naleznete zde: http://www.leapingbunny.org/[1] SYROVÝ, Vít. Tajemství kosmetiky. Druhé vydání. Praha: Vít Syrový, 2017. ISBN 978-80-903137-4-3.
Doprava zdarma CZ
Odber novinek