Sleva:
0 Kč
Celková cena:
0 Kč
Do dopravy ZDARMA zbývá: 1 000 Kč
Tajemství složení kosmetiky
Eko DROGERIE a úklid
Eko lahve a termosky
Konopí a zdravá výživa
KOSMETIKA a osobní hygiena
Nádobí a stolování
Příroda a zahrada
Pro maminky, děti a miminka
SOLÁRNÍ ENERGIE
Úprava vzduchu
Nádoby a obaly na potraviny
ÚSPORA VODY
ÚSPORA ELEKTŘINY
ÚSPORA TEPLA
Textil a móda
VÝPRODEJ
Podle výrobce

Přihlašte se k odběru novinek a slevových akcí

The Vegan Food Wraps Opakovaně použitelný obal s rostlinným voskem Střední set 3 ks
akce
The Vegan Food Wraps Opakovaně použitelný obal s rostlinným voskem Střední set 3 ksThe Vegan Food Wraps Opakovaně použitelný obal s rostlinným voskem Střední set 3 ksThe Vegan Food Wraps Opakovaně použitelný obal s rostlinným voskem Střední set 3 ksThe Vegan Food Wraps Opakovaně použitelný obal s rostlinným voskem Střední set 3 ksThe Vegan Food Wraps Opakovaně použitelný obal s rostlinným voskem Střední set 3 ksThe Vegan Food Wraps Opakovaně použitelný obal s rostlinným voskem Střední set 3 ks

The Vegan Food Wraps Opakovaně použitelný obal s rostlinným voskem Střední set 3 ks

Zero Waste alternativa za jednorázové plastové sáčky, obaly, potravinové fólie a alobaly

potraviny zůstanou čerstvé delší dobu
opakovaně použitelné, přirozeně lepivé
vyrobeno pouze z přírodních surovin
biologicky rozložitelné

Sleva: 57 Kč

Bežná cena: 569 Kč

Celková cena: 512 Kč

Dostupnost: SKLADEM

KOUPIT

Výrobce:The Vegan Food Wraps Velká Británie

Záruka:datum spotřeby

Kód:VFW-Medium

Z šetrných materiálůRozložitelné v příroděSnadná recyklaceOpakované použitíZdravotně nezávadnýVyrobené v Evropské uniiZXXX_Neobsahuje palmový olejVhodné pro vegany
Certifikáty:
Vegan
Popis produktu

100% přírodní a opakovaně použitelné obaly s rostlinným voskem značky The Vegan Food Wraps uchovávají potraviny déle čerstvé. Jejich používáním tak snížíme množství jednorázových plastových sáčků, obalů, potravinových fólií a alobalů v domácnosti.


JAK FUNGUJÍ?

Obaly značky The Vegan Food Wraps:
 • uchovávají potraviny déle čerstvé a použitý rostlinný vosk umožňuje potravinám dýchat
 • jsou snadno použitelné jako obal na všechny možné tvary potravin, na všechny druhy pečiva, na svačinu a sendviče nebo pro zakrytí misek, dóz, talířů a plechů
 • výrobcem jsou záměrně vyráběny ve větších vhodně zvolených a praxí prověřených velikostech než konkurenční obaly
 • mají téměř neomezené využití podle velikosti obalu:na ukrojené části zeleniny nebo ovoce, balení sýra, pečiva, sendviče, bylinek, vařeného masa, salámů atp.
 • jsou flexibilní a dobře přilnavé. Pokud je potřeba je natvarovat (například pro přikrytí misky, dózy, talíře nebo plechu), použijte teplo vašich rukou, zahřejte je a natvarujte. Před prvním použitím doporučujeme ke zvýšení lepivosti je skrčit, pak rozložit a začít používat
 • lze je použít pro uchovávání a skladování potravin při pokojové teplotě, v lednici i v mrazničce
 • jsou zabaleny v obalu z 100% recyklovaného papíru
 • nepoužívejte na ananas, syrové maso, rybu a teplé potraviny

Chleba v obalech vydrží o 3 až 4 dny déle křupavý a měkký než skladovaný v plastu či papíru. Sýry tak rychle neokorají a bylinky vydrží v lednici čerstvé nejméně 5 dní.
Z ČEHO A JAK JSOU OBALY VYROBENY?

Obaly značky The Vegan Food Wraps jsou ručně vyrobeny z bio bavlny s certifikací GOTS a s použitím ekologických barev, bio jojobového oleje, borovicové pryskyřice, slunečnicového vosku, sumakového vosku, vosku z rýžových otrub a hydrogenovaného ricinového oleje. Výrobce nepoužívá, živočišné složky, sójový vosk, palmový olej a genetický modifikované organismy. Obal je vhodný pro vegany - certifikace Vegan Society.

Certifikace GOTS zajišťuje, že pěstování bio bavlny je sledováno a kontrolováno od semene až po konečné zpracování látky včetně šití. Inspektoři dohlíží také na sociální podmínky dělníků.

Obaly značky The Vegan Food Wraps jsou ručně vyráběny speciálním výrobním postupem tak, aby vosk vydržel na obalu co nejdéle a nezačal se po několika praních rozpadat a látka pak třepit. Bavlna je nejdříve ustřižena, poté celá ponořena na hodinu do voskové směsi, aby všechny vlákna tkaniny, zcela absorbovaly voskovou směs. Použitá borovicová pryskyřice vytváří přírodní lepivost obalu. Obal pak lze snadno zavinout, jednoduše z něho vytvořit pouzdro nebo krabičku na potraviny. Tento speciální výrobní postup zajišťuje dlouhou životnost obalů The Vegan Food Wraps.

Většina konkurenčních obalů z rostlinného vosku je vyráběna metodou, kdy se z velkých navoskovaných plat strojově stříhají menší obaly, ty pak vykazují výrazně menší odolnost a životnost vosku a látka se začíná brzo třepit.


JAK O NĚ PEČOVAT A JAKOU MAJÍ OBALY ŽIVOTNOST?

Namísto jednorázových plastových sáčků, obalů, potravinových fólií a alobalů jsou tyto obaly s rostlinným voskem opakovaně použitelné. Po použití je stačí jednoduše umýt ve studené vodě s trochou ekologického mycí prostředek a nechat je dobře vysušit na vzduchu. Nepoužívejte v mikrovlnné troubě, myčce, pračce ani nemyjte v teplé vodě. Drže obal dál od vysokého tepla a otevřeného ohně.
Po 2 až 3 měsících používání mohou vznikat na obalu záhyby, hlavně tam, kde je nejvíce skládán a namáhán. Doporučujeme obalu obnovit jejich strukturu a lepivost podle jednoho z následujících dvou návodů:

1. Elektrická trouba: Jednoduše obal položte na pečící papír na plech a vložte do rozehřáté trouby na 60°C na 3 minuty. Poté obal vytáhněte a 30 sekund s ním pohybujte v prostoru, aby vosk zaschnul. Neprovádějte v plynové a mikrovlnné troubě.2. Žehlička: Připravte si 2 ks pečícího papíru o 5 cm větší než obal. Na žehlicí prkno umístěte úterku a na ni položte pečící papír. Na pečící papír položte obal a dalším pečícím papírem ho přikryjte. Zapněte žehličku (funkce páry vypnuta) na nejvyšší teplotu a obal přes pečící papír jemně přežehlete. Žehlete tak dlouho, dokud se vosk nerozpustí rovnoměrně. Odstraňte vrchní list pečícího papíru. Opatrně sejměte obal, zvedněte ho za rohy a 30 sekund s ním pohybujte v prostoru, aby vosk zaschnul.Při správné péči vydrží funkčnost obalu minimálně 1 rok. Po roce používání, nebo pokud jste omylem umyli obal v teplé či horké vodě, lze za pomocí speciální obnovovací kostky s rostlinným voskem obnovit jeho funkčnost o další 1 rok. Obnovovací kostku s rostlinným voskem lze na obnovu funkčnosti obalu používat opakovaně každý rok.Jakmile vám obal doslouží, pak ho můžete vyklopit na kompost, protože je biologicky rozložitelný. Lze ho také použít jako podpalovač.


PROČ JSOU OBALY The Vegan Food Wraps TAK SKVĚLÉ?
 • jsou opakovaně použitelné minimálně rok
 • lze je opakovaně obnovovat s použitím obnovovací kostky s rostlinným voskem
 • potraviny v nich zabalené zůstanou čerstvé delší dobu
 • jsou přirozeně lepivé díky obsahu borovicové pryskyřice
 • jsou biologicky rozložitelné - po dosloužení je můžete vyklopit na kompost
 • jsou ručně vyrobeny pouze z přírodních surovin, neobsahují žádné plasty, živočišné složky (certifikace Vegan Society), palmový olej, sójový vosk a geneticky modifikované organismy


Specifikace:
 • 3 ks obalu, rozměry: 1x velký 40 x 40 cm, 1x střední 30 x 30 cm a 1x malý 20 x 20 cm
 • Materiál: bio bavlna s certifikací GOTS, slunečnicový vosk, sumakový vosk, vosk z rýžových otrub, hydrogenovaný ricinový olej, borovicová pryskyřice, bio jojobový olej
 • Obal: vyroben z 100% recyklovaného papíru
 • Země původu: Velká Británie

Upozornění:
 • NEPOUŽÍVEJTE na ananas, syrové maso, rybu a teplé potraviny
 • NEPOUŽÍVEJTE v mikrovlnné troubě, myčce, pračce ani nemyjte v teplé vodě
 • UDRŽUJTE obal dál od vysokého tepla a otevřeného ohně


VIDEA: Příklady použití obalů:O VÝROBCI:

The Vegan Food Wraps se sídlem v Bristolu je sesterská společnost společnosti The Beeswax Wrap. V roce 2018 ji založil Tom, který je manžel paní Fran, jedné ze zakladatelek značky The Beeswax Wrap. Obaly této značky jsou vhodné pro vegany, protože místo živočišného vosku používají vosk rostlinný. Obaly jsou taktéž flexibilní, dobře přilnavé a i jejich skvělá funkčnost je zachována. Chleba v nich totiž vydrží o 3-4 dny déle křupavý a měkký než v plastu či papíru. Sýry tak rychle neokorají a bylinky vydrží v lednici čerstvé nejméně 5 dní.

Doprava zdarma CZ
Odber novinek